Niedziela, 24 września 2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
REKLAMA

Ubezpieczenie zdrowotne


Pakiety medyczne – czym są i do kogo są skierowane


Wykupując ubezpieczenie zdrowotne można zazwyczaj wybrać taki wariant ubezpieczenia, który w najlepszy sposób spełni wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Oferowany jest on przez towarzystwa ubezpieczeniowe w formie pakietów medycznych. Praktycznie każda osoba, niezależnie od tego kim jest i czym się zajmuje może dopasować proponowany zakres usług do swoich potrzeb. Skorzystanie z oferty dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego jest niezwykle proste. Odpowiedni pakiet można wykupić poprzez Internet, odwiedzając najbliższy oddział firmy ubezpieczeniowej bądź też zamówić go dzwoniąc na specjalną infolinię.


Indywidualny pakiet ubezpieczenia zdrowotnego
Już podstawowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na niemal natychmiastową pomoc odpowiedniego lekarza pierwszego kontaktu, a w razie konieczności umożliwia skorzystanie z konsultacji lekarza specjalisty, wizyta taka następuje w przeciągu kilku dni. Wszystkie te konsultacje są z reguły nielimitowane, tak samo jak niezbędne badania diagnostyczno-laboratoryjne, różnego rodzaju zabiegi pielęgniarskie czy świadczenia szpitalne. Ubezpieczony może skorzystać z nowoczesnych usług placówek medycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Każdy taki pakiet można rozszerzyć o dodatkowe usługi, które będą obejmowały np. leczenie ambulatoryjne bądź inne świadczenia szpitalne. W przypadku bardziej rozbudowanych pakietów można liczyć na bezpłatne szczepienia, np. przeciwko grypie, wizyty domowe, okresową kontrolę stomatologiczną czy późniejszą rehabilitację ambulatoryjną. Dodatkowe warianty takiego pakietu umożliwiają np. bardziej komfortowe warunki szpitalne, na które będzie można liczyć w przypadku koniecznej hospitalizacji.


Pakiet dla całej rodziny
Firmy ubezpieczeniowe oferują również kompleksowe pakiety dla całej rodziny. Zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa dla każdego członka rodziny. Podobnie jak w indywidualnych wariantach ubezpieczenia, wszyscy ubezpieczeni otrzymują szereg korzyści i udogodnień, na które niestety nie można liczyć korzystając jedynie z powszechnego ubezpieczenia NFZ, jakie posiada każda pracująca osoba. Również w tym przypadku można rozbudować zakres ubezpieczenia o dodatkowe usługi medyczne. Wiele z nich, takich jak możliwość pobytu ubezpieczonej osoby wraz z dzieckiem w tym samym pokoju, jest wręcz nieoceniona, gdy zajdzie taka potrzeba.


Pakiet szpitalny
Każda osoba wybierając dodatkowe ubezpieczenie medyczne może również skorzystać z typowych pakietów szpitalnych, które zapewnią profesjonalne i co najważniejsze komfortowe leczenie szpitalne w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Można wykupić jedynie pakiet szpitalny, bądź sprawić, by stał się on dodatkiem do podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Jak wiadomo publiczna opieka szpitalna nie zawsze staje na wysokości zadania, zwłaszcza wtedy, gdy zachodzi konieczność jak najszybszego wykonania niezbędnych zabiegów. Tylko dodatkowy pakiet szpitalny zapewni szybką pomoc zrealizowaną w publicznej bądź prywatnej placówce szpitalnej. Pozwoli na wybór lekarza prowadzącego przez ubezpieczonego, jak również sprawi, że pacjent będzie mógł liczyć na wiele innych udogodnień.
Pakiety medyczne (abonamenty medyczne)
Zauważalne jest również dość duże zainteresowanie ze strony prywatnych firm, które wykupują dla swoich pracowników specjalne pakiety usług medycznych realizowanych w prywatnych placówkach medycznych danej sieci. Są one traktowane jako dodatkowe świadczenia. Zakres takiego ubezpieczenia może obejmować wyłącznie jedną osobę, jak również wszystkich członków jego najbliższej rodziny.


Co dają wybrane pakiety?
Decydując się na wybrany pakiet każdy klient ma zapewnione bezpieczeństwo oraz wygodę korzystania z usług dostępnych w danym wariancie ubezpieczenia. Odbywa się to renomowanych placówkach medycznych, a wszystkie świadczenia rozliczane są najczęściej bezgotówkowo. Jedynie w wypadku, gdy następuje konieczność skorzystania z usług medycznych oferowanych przez klinikę z poza sieci, należy najczęściej uiścić należną kwotę, która zostanie następnie zwrócona. Pacjent korzystający z pakietu oferowanego przez firmę ubezpieczeniową posiada dostęp do najnowocześniejszych technologii medycznych, które bardzo rzadko są dostępne w takim zakresie dla klientów publicznej służby zdrowia. Ubezpieczony nie musi również oczekiwać w długich kolejkach do lekarza specjalisty, wszystko przebiega bardzo sprawnie, a to wszystko w komfortowych warunkach. Dzięki temu pacjent może liczyć na szybszy powrót do zdrowia.


Wybierając dany pakiet ubezpieczenia, warto wybrać odpowiednią firmę ubezpieczeniową, które zapewni jak największą liczbę procedur medycznych za określoną cenę. Oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych zazwyczaj różnią się od siebie, dlatego dokonując wyboru należy dokładnie sprawdzić co oferuje każdy pakiet. Korzystnie pod tym względem przedstawia się np. oferta firmy Signal Iduna.

Opinie

GALERIA
KURSY

Obecnie nie ma żadnych kursów
OSTATNIO NA FORUM

stelnet 24-09-2023 17:06:00
radekw 29-08-2023 20:04:11
ewanowak0418 29-08-2023 19:24:37
Dorota 29-08-2023 18:43:54
irmn 29-08-2023 17:57:42
PROMOWANE FIRMY

,  
,  
REKLAMA
Copyright © 3w design team 1999-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez upoważnienia wzbronione.
System reklamy Test