Wtorek, 16 lipca 2024, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Soczewki kontaktowe Focus DAILIES


Ludzie aktywni i zapracowani, łączący ambicje zawodowe z dbałością o dom i dążeniem do utrzymania dobrej formy fizycznej, doskonale znają wartość czasu i drobnych z pozoru udogodnień codziennego życia. I chociaż smak życia poznaje się przez pasje, hobby czy podróże, jednak codzienność wymaga wykonywania szeregu powtarzających się, rutynowych, aczkolwiek koniecznych, czynności. Oszczędność czasu jest więc jednym z naczelnych elementów wyznaczających standardy nowoczesnego stylu życia. Pełnego komfortu i satysfakcji z życia mogą dostarczać także przedmioty codziennego użytku lub sytuacje, z których korzystanie lub uczestniczenie w nich, nie ogranicza swobody i nie stawia warunków. Tak więc liczy się jakość, wygoda, czas, bezpieczeństwo i swoboda.

Ponad 55% ludzi na świecie wymaga korekcji wzroku. Z biegiem lat technologia produkcji soczewek okularowych osiągnęła taki poziom, że nieostre widzenie nie stanowi problemu ograniczającego życie, a oprawy okularowe stały się częścią wizerunku, mody i szyku, nieomal biżuterią. Zdarza się jednak, że najpiękniejsze, najdroższe i najlepsze okulary stoją na drodze do realizowania marzeń lub zwyczajnie, są przeszkodą w codziennych działaniach. I chociaż soczewki kontaktowe generalnie zapewniają większy komfort, nadal część okularników tylko sporadycznie rozstałaby się z okularami. Są chwile i sytuacje, kiedy okulary, a także tradycyjne soczewki kontaktowe wymagające szczególnej pielęgnacji wydają się niedoskonałe. CIBAVision stworzyła Focus DAILIES - soczewki jednorazowe dla wszystkich, bez względu na wiek, styl życia i wadę wzroku. Nie tylko na szczególne okazje.

Focus DAILIES

Focus DAILIES to jednodniowe soczewki kontaktowe jednorazowego użytku firmy CIBA Vision, które wychodzą naprzeciw powszechnym dziś staraniom o optymalne wykorzystanie czasu, a jednocześnie przyjemne i owocne jego spędzenie. Ze względu na wyjątkową kombinację zalet: komfort użytkowania i najwyższą jakość, soczewki jednodniowe, wprowadzone na rynek amerykański i zachodnioeuropejski w 1997 roku, szybko zyskały lojalnych klientów, w tym także użytkowników soczewek konwencjonalnych i okularów, którzy korzystają z Focus DAILIES doraźnie, w wyjątkowych sytuacjach. Polscy konsumenci od 2000 r. również mają możliwość naocznie (sic!) przekonać się o walorach soczewek Focus DAILIES.

UNIWERSALNOŚĆ

Focus DAILIES to osiągnięcie technologii optycznej ostatnich lat. Wysoce biokompatybilny materiał na bazie PVA (Nelfilcon A) został specjalnie opracowany do produkcji soczewek jednodniowych. Focus DAILIES posiadają parametry zapewniające, nawet najbardziej wymagającym konsumentom, maksymalny komfort użytkowania. Soczewki są bardzo cienkie i wysoko uwodnione (69%). Dostępne są w zakresie mocy sferycznych od +6,00 Dpt do -10,00 Dpt. Dzięki opracowaniu nowej technologii, z procesu produkcji zdołano wyeliminować długotrwały i drogi etap uwadniania i ekstrakcji. Do produkcji soczewek Focus DAILIES opracowano nową technologię LightstreamSM , która wykorzystuje światło do obróbki brzegu soczewek, co stanowi gwarancję maksymalnej wygody użytkowania soczewek, dzięki ich idealnie gładkim krawędziom. Dzięki opracowaniu nowej technologii, z procesu produkcji zdołano wyeliminować długotrwały i drogi etap uwadniania i ekstrakcji.

Focus DAILIES są bezsprzecznym liderem rynkowym w kategorii soczewek jednorazowych, co potwierdzają wyniki międzynarodowych badań przeprowadzonych wśród użytkowników.

KOMFORT I ŁATWOŚĆ UŻYCIA

Niezwykła wygoda, praktyczność i nieskomplikowany sposób użycia soczewek Focus DAILIES stanowią bezcenne ułatwienie życia w dzisiejszym zabieganym świecie - wystarczy rano włożyć nową parę soczewek, a wieczorem ją wyrzucić. Nie ma potrzeby czyszczenia ani dezynfekcji, czy innych specjalnych zabiegów - życie jest dostatecznie skomplikowane, aby dokładać sobie nowych, czasochłonnych obowiązków.

HIGIENA I OCHRONA OCZU

Oczy są niezwykle delikatnym i wrażliwym narządem. Troskliwie chronimy je przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi, urazami mechanicznymi i nadmiarem promieniowania słonecznego. Soczewki Focus DAILIES redukują do minimum ryzyko infekcji czy stanów zapalnych oczu. Dodatkowo, chronią przed szkodliwymi substancjami i dzięki specyfice budowy nie wywołują podrażnień oczu ani powiek. Najnowsze badania potwierdziły także rolę soczewek Focus DAILIES w redukcji występowania symptomów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

Sugerowana cena detaliczna Focus DAILIES: 1 opak./ 30 szt. - 99 zł

FocusDAILIES PROGRESSIVES

PRESBIOPIA (STARCZOWZROCZNOŚĆ)

Większość osób, które przekroczyły umowną granicę dojrzałego wieku - 45 lat doskonale zna to uczucie: niemal z dnia na dzień kontury liter czytanej gazety czy książki zaczynają się rozmywać. Jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu i relaksu zaczyna być uciążliwy i męczący. W restauracyjnej karcie szczegółowe opisy dań wydrukowane drobniejszą czcionką stają się niewyraźne, za to podglądane przez ramię partnera menu daje się czytać bez problemu. Przyjemność z aktywnego wypoczynku na kortach tenisowych, narciarskim stoku czy w klubie fitness zakłóca konieczność ciągłego wytężania wzroku. Czytanie mapy w podróży lub planu miasta staje się prawdziwym utrapieniem Starczowzroczność, zwana również presbiopią, dolegliwość charakteryzująca się stopniowym osłabieniem bliskiego widzenia, dotyka osoby po 45. roku życia i pojawia się nieuchronnie u każdego. Aktywni pięćdziesięciolatkowie (jak również ci, którzy weszli w siódmą i ósmą dekadę życia) nie chcąc rezygnować z ulubionych zajęć sięgają wówczas po okulary. Osoby, które już wcześniej musiały nosić okulary lub soczewki kontaktowe ze względu na nadwzroczność lub krótkowzroczność, w momencie pojawienia się presbiopii zmuszone są używać dwóch par okularów stosowanych zamiennie lub dwuogniskowych albo progresywnych szkieł okularowych.

PROGRESYWNE SOCZEWKI KONTAKTOWE

Soczewki progresywne są soczewkami asferycznymi wykorzystującymi widzenie symultaniczne, które pozwala na ostre i komfortowe widzenie dwuoczne na każdą odległość bez efektu dwojenia i niepożądanego zniekształcenia obrazu. Progresywne soczewki kontaktowe mogą być odpowiedzią na bolączki tej, stale rosnącej grupy osób ze starczowzrocznością (szacuje się, że na świecie żyje obecnie 1,4 miliarda ludzi powyżej 45 roku życia). Uwalniają one od konieczności noszenia okularów dwuogniskowych na zmianę lub okularów do dali na zmianę z okularami do czytania, ponieważ łączą w sobie charakterystykę szkieł do bliży i do dali.

NOWOŚĆ CIBA Vision

Precyzja i efektywność to cechy charakteryzujące pierwsze na świecie jednodniowe soczewki progresywne firmy CIBA Vision, które zapewniają wyraźne widzenie zarówno z bliska, z daleka oraz z odległości pośrednich. Są tak skonstruowane, że nasilenie odpowiednich mocy zmienia się płynnie, dzięki czemu nie ma efektu "dwojenia" obrazu. Progresywne soczewki kontaktowe są szczególnie zalecane wszystkim, którzy mają kłopoty z adaptacją do dwuogniskowych szkieł. Co więcej, najnowsze soczewki Focus DAILIES PROGRESSIVES łączą zalety soczewek jednodniowych Focus Dailies z optycznymi parametrami miesięcznych soczewek progresywnych Focus PROGRESSIVES. Nowoczesne, miękkie, niezwykle cienkie i komfortowe soczewki progresywne CIBA Vision, są idealne dla tych osób, które chcą zachować młodzieńczy wygląd i nie zmieniać trybu życia z powodu presbiopii. Soczewki wykonane są z materiału zwanego Nelfilcon A, są wysoko uwodnione (69% wody) i dostosowane do wad wzroku o mocy od -6,00 D do +5,00 D (co 0,25). Dodatkowe, lekko niebieskie zabarwienie Visitint ułatwia lokalizację soczewki w pojemniczku i jej aplikację.

Jednodniowe soczewki progresywne Focus DAILIES PROGRESSIVES to alternatywa dla uciążliwych okularów i jednocześnie maksymalne udogodnienie eliminujące konieczność wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych zwykłych soczewek. Soczewki progresywne jednodniowe są produktem na miarę technologii XXI wieku i na miarę potrzeb ludzi nowego millennium. Pozwalają na swobodę, aktywność w pracy, życiu towarzyskim, przy uprawianiu sportów, itp. Jednocześnie nie wymuszają rezygnacji z "ukochanych" okularów, gdyż można je stosować również okazjonalnie.

Focus DAILIES Progressives - czas na aktywnych pięćdziesięciolatków!

Sugerowana cena detaliczna Focus DAILIES PROGRESSIVES: 1 opak./ 30 szt. -125 zł

PODRÓŻ Z SZEROKO OTWARTYMI OCZAMI

Za przebyte kilometry przestrzeni muzealnych trzeba zapłacić obolałymi stopami; długie godziny spędzone w samochodzie czy samolocie przynoszą ból pleców i głowy, jednak jednym z najbardziej uciążliwych rezultatów długiej podróży jest podrażnienie oczu. Soczewki Focus DAILIES, dzięki cieniutkim, precyzyjnie wygładzonym krawędziom eliminują ryzyko poirytowania i bólu oczu oraz powiek, a więc objawów doskonale znanych osobom podróżującym z grubszymi szkłami kontaktowymi. Wybór soczewek Focus DAILIES, jako nieodzownej części ekwipunku podróżnego, uwalnia również od konieczności wożenia całej "aparatury" środków czyszczących i pojemników do przechowywania, niezbędnej w przypadku używania soczewek tradycyjnych. Zwolnione w ten sposób miejsce w walizce można wypełnić dodatkową tubką kremu do opalania (koniecznie z filtrem ochronnym) albo ulubioną książką. Osoby prowadzące samochód, które choć raz zamieniły okulary na soczewki kontaktowe doskonale znają uczucie komfortu niczym nieograniczonego pola widzenia. Soczewki zapewniają zupełnie naturalny ruch oka i szeroki kąt widzenia, co w przypadku kierowców w okularach bywa niedoskonałe. Zerkniecie w bok lub kontrolowanie szosy jednym spojrzeniem w boczne lusterka przez okulary wymaga większej uwagi i doświadczenia. Focus DAILIES mogą ułatwić kierowanie samochodem podczas dłuższych wakacyjnych tras zapewniając większy komfort, większe bezpieczeństwo i mniejsze zmęczenie. Poza tym, w każdej chwili można założyć i zdjąć okulary przeciwsłoneczne.

SPORT BEZ OGRANICZEŃ

Nie ma chyba nic bardziej denerwującego niż spadające okulary lub niewygodne soczewki uwierające podczas ćwiczeń na siłowni, meczu tenisowego czy konnej przejażdżki, nie mówiąc o bardziej ekstremalnych sportach (paralotnie, surfing, nurkowanie). Nieostre widzenie lub niepraktyczne okulary nie tylko skutecznie zepsują frajdę z żeglowania czy surfowania (tym razem nie po Internecie, lecz z porywem wiatru), ale też wpłynąć mogą negatywnie na ostateczny wynik zaciętej partii koszykówki. Potwierdzą to zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy aktywnego wypoczynku, "sezonowi" wyznawcy filozofii "w zdrowym ciele zdrowy duch". A jeśli słońce każe zmrużyć oślepione swoim blaskiem oczy, użytkownik soczewek kontaktowych może, bez konieczności rezygnacji z ostrości widzenia, włożyć przeciwsłoneczne (a choćby i różowe) okulary.

Jednorazowe soczewki kontaktowe Focus DAILIES i Focus DAILIES Progressives są również zalecane podczas pływania w basenie, jeziorze lub morzu. Woda w basenach, mimo chloru lub innych dodatków odkażających, może zawierać bakterie (m.in. acanthamoeba), sole mineralne i inne substancje, które mogą osadzać się na powierzchni soczewek. Rutynowe płukanie w płynach pielęgnacyjnych może nie usunąć dostatecznie osadów, co może prowadzić do zmiany parametrów soczewki, jej usztywnienie lub wręcz zniszczenie, a także przeniesienie flory bakteryjnej na rogówkę. Wielokrotne używanie przez dłuższy czas zainfekowanych soczewek może przysporzyć dodatkowych komplikacji zdrowotnych. W przypadku soczewek jednodniowych - po wyrzuceniu ich do kosza, problem znika.

W SZKOLE I NA UCZELNI

Przyczyną jakże poważnego i niezwykle częstego zaniedbania wśród młodzieży, jakim jest brak właściwej korekcji wad wzroku jest po prostu wstyd. W oczach wielu bardzo młodych ludzi tradycyjne okulary kłócą się z nowoczesnym image, a więc tym wszystkim, co składa się na stanowiące wyznacznik przynależności do grupy pojęcie "cool". Focus Dailies wydają się stanowić idealną alternatywę dla tych młodych ludzi - są niezwykle praktyczne i niewidoczne, jednocześnie zaś dodają oczom dyskretnego blasku.

ACH, CO TO BYŁ ZA BAL...

Która dama nie marzy o tym, by podczas upojnego balu, eleganckiego koktajlu, czy choćby uroczystości w gronie rodzinnym lub przyjacielskim olśnić pięknym wyglądem zarówno swego partnera, jak i pozostałych uczestników imprezy? Taką okazją dla panny młodej jest niewątpliwie ślub i wesele, dla licealistki studniówka czy bal maturalny, dla dojrzałej pani spotkanie po latach z koleżankami z młodości, a dla wszystkich w okresie wiosenno-letnim - liczne w tym czasie pikniki, garden party oraz grillowe biesiady na świeżym powietrzu. Soczewki kontaktowe Focus Dailies są doskonałym wyborem na tego typu okazje i to nie tylko dla pań, bo i panom nieobce jest przecież marzenie o uwodzicielskim spojrzeniu, którym oczarować mogą niejedną "księżniczkę". Soczewki niosą ze sobą nie tylko aspekt wygody, niezbędny podczas tańca czy wyjazdu za miasto, ale także pogłębią kolor i podkreślą wyraz oczu, uwydatnią ich naturalne piękno.

***

CIBA Vision, z siedzibą główną w Atlancie, jest światowym liderem w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych i produkcji wyrobów oraz usług optyczno-okulistycznych, w tym soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji oraz narzędzi okulistyczno-chirurgicznych. We wrześniu 2000 r. CIBA Vision zakupiła czwartego co do wielkości producenta soczewek kontaktowych - firmę Wesley Jessen Vision Care. W 2000 r. łączna sprzedaż obu firm przekroczyła 2 miliardy USD. CIBA Vision zajmuje pozycję numer 1 w Europie w sprzedaży soczewek kontaktowych. Produkty CIBA Vision są dostępne w ponad 70 krajach. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronach internetowych CIBA Vision: www.cibavision.com.

CIBA Vision jest optyczną gałęzią firmy Novartis AG (NYSE: NVS), światowego lidera w branży zdrowotnej, specjalizującego się w produktach farmaceutycznych, ochronie zdrowia konsumentów, lekach generycznych, produktach optycznych oraz weterynaryjnych. Główna siedziba firmy Novartis znajduje się w Baselii w Szwajcarii. Firma Novartis zatrudnia około 67,600 osób i jest obecna w ponad 140 krajach na całym świecie. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy na strony internetowe: www.novartis.com.

Opinie

GALERIA
KURSY

Obecnie nie ma żadnych kursów
OSTATNIO NA FORUM

bajak4321 15-07-2024 17:16:11
namiria 15-07-2024 09:32:58
dardo 15-07-2024 08:25:59
pegaz 14-06-2024 14:50:22
dardo 06-06-2024 13:57:02
REKLAMA
Copyright © 3w design team 1999-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez upoważnienia wzbronione.
System reklamy Test