Sobota, 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
REKLAMA

Forum


Posty

avatar
bogdan919
Soczewka fakijna ICL
Dodano: 24-03-2019 20:43:08
Dołączył/a:
22-09-2017

Posty: 2
Ostrzeżenia:
0/5

Dzień dobry ,jestem zainteresowany korekcją wzroku soczewkami fakijnymi . Jest dużo artykułów i filmów  w języku angielskim, do tej pory zdążyłem przeczytać kilka. Mam wadę wzroku nadwzroczność +3.75 D. Z treści materiałów wnioskuję że nie jestem najlepszym kandydatem do tego zabiegu. Nie mieszczę się w limicie "dużej wady wzroku"  . Pomijam tu inne aspekty typu miejsce w komorze przedniej  na soczewkę w oku, które powinno być zmierzone i przeanalizowane. Korekcja laserowa mnie do końca nie przekonuję . Każdy z tych zabiegów ma wady , mimo wszystko wydaję mi się że szanse na lepszą korekcję jest po stronie soczewki , dlatego że moc soczewki oraz jej powierzchnia jest idealna , jest na długi okres , no i wisienka - można ją zawsze usunąć Nadzwroczność to z opisów i obserwacji trudny temat i nie ma złotego środka w jej leczeniu. Soczewki dla nas są produkowane od +3 D a kliniki oferują je od +5D , dlaczego ? Jakie są statystyki czy takie zabiegi często przywracają wzrok ?
avatar
bogdan919

Dodano: 23-09-2017 09:36:20
Dołączył/a:
22-09-2017

Posty: 2
Ostrzeżenia:
0/5

Do minusów zabiegu należą -efekty halo przy nieodpowiedniej wielkości źrenicy , astygmatyzm pooperacyjny , całkowita utrata oka, świecenie w ciemności , i chyba najbardziej prawdopodobne  możliwość uszkodzenia soczewki własnej podczas zabiegu . Proszę o dopisanie minusów , oraz dołączenie ciekawych artykułów naukowych  w tym temacie. Nie jestem specjalistą wykształconym w tym kierunku i chętnie bym się z taką osobą spotkał
avatar
MomOfTwo

Dodano: 24-03-2019 20:43:08
Dołączył/a:
23-05-2017

Posty: 3
Ostrzeżenia:
0/5

Czytałam na wielu forach relacje osób, które są po zabiegu i nie spotkałam negatywnej relacji. Większośc osób po max 2 tygodniach dochodziła do siebie i odczówała znaczącą poprawę widzenia. Na forum optometria jest sporo wypowiedzi. Poprawie ulega również astygmatyzm. Możliwe efekty uboczne i ryzyko nie jest większe jak przy innych korekcjach wzroku, nawet laserowych a jest to czesto jedyna szansa dla osób niedowidzących by poprawić sobie codzienność. Polecam konsutację w Ośrodku Spektrum we Wrocławiu, tam dr Marek Ćwirko jest chyba jednym z najlepszych specjalistów w kraju od laserowej korekcji wzroku i z nim można porozmawiac równiez o tym co w sytuacji gdy własnie już laser nie da rady.
Copyright © 3w design team 1999-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez upoważnienia wzbronione.
System reklamy Test